Bu İşi İspanya’ya Nasıl Kaptırdık? Mauro Icardi’nin Kız Kardeşine “Yanlışlıkla” Devlet Nişanı Verdiler!

İspanya’da skandalların ardı arkası kesilmiyor. Rubiales’in kadın futbolcuyu dudağından öpmesinin ardından yeni bir olayla gündeme gelen İspanya’da herkes çok şaşkın. İspanyol hükümeti, Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan Ivana Andres yerine Mauro Icardi’nin kız kardeşi Ivana Icardi’yi Kraliyet Spor Liyakat Nişanı ile onurlandırması herkesi hayrete düşürdü.

İspanya, Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales’in yarattığı skandalın ardından bu karıştırılan devlet nişanıyla yeniden gündeme geldi.

Marca’nın haberine göre; Kadınlar Dünya Kupası şampiyonu olan İspanya’nın kaptanı Ivana Andres yerine, Galatasaraylı Mauro Icardi’nin kız kardeşi Ivana Icardi’ye Kraliyet Spor Liyakat Nişanı verildi.

İspanya Ulusal Spor Konseyi (CSD), Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan kaptan Ivana Andres yerine Mauro Icardi’nin kız kardeşi Ivana Icardi’ye Kraliyet Spor Liyakat Nişanı verilmesinin ardından özür mesajı yayımladı.

Olayla ilgili sosyal medya hesabından şaşkınlığını dile getiren Ivana Icardi, “Gerçekten oldu! Böyle bir konuda nasıl yanılıyor olabilirler?” dedi.

“Arkadaşlarımın ve tanıdıklarımın bugün beni doğum günümden daha çok kutlamasına katlanmak zorunda kaldığım için şimdi bir madalya istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu olayı nasıl İspanyollara kaptırdık biz de çok şaşkınız. Bizim Icardi’nin kız kardeşine ödül vermemiz daha olasıydı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x