Vedat Işıkhan: Deprem bölgesinde 111 bin vatandaşa 1 milyar lira kısa çalışma ödeneği verildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kısa çalışma ödeneği kapsamında deprem bölgesinde yer alan yaklaşık 111 bin vatandaşa toplam 1 milyar lira ödeme gerçekleştirildiğini açıkladı.

Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından şu bilgileri aktardı:

Kısa çalışma ödeneği kapsamında deprem bölgesinde yer alan yaklaşık 111 bin vatandaşımıza toplam 1 milyar lira ödeme gerçekleştirdik. 82 bin vatandaşımıza yaklaşık 697 milyon lira nakdi ücret desteği ödemesi gerçekleştirdik. Deprem bölgesinde, Toplum Yararına Programlar sayesinde toplamda 57 bin kişilik program ile yaklaşık 7 milyar lira ödenek tahsis ettik. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile deprem bölgesindeki kamu görevlilerine 6 ay süreyle tazminat ve fazla çalışma ücreti olarak toplam aylık 3 bin lira ödeme gerçekleştirdik.

“Sosyal güvenlik kapsamını yüzde 99,4‘e çıkardık”

Işıkhan bir başka mesajında da sosyal güvenlik kapsamının attırıldığını şu ifadelerle aktarıd:

2002 yılında yüzde 70 olan Sosyal Güvenlik Kapsamını yüzde 99,4‘e çıkardık. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın aylık sadece 402 lira Genel Sağlık Sigortası primi ödeyerek ailece sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerinin önünü açtık. 6,6 milyon vatandaşımızın Genel Sağlık Sigortası primini karşılayarak desteklerimizi sürdürüyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x